Wiener Privatklinik

FILOZOFIA DE AFACERI

Wiener Privatklinik si-a pus ca tinta realizarea unor servicii medicale pentru pacienti si a unei atmosfere de lucru pentru angajati si colaboratori. Acest deziderat se realizeaza printr-o conlucrare a asistentei si ingrijirii medicale cu un management modern medical.

Recomandata de cei mai buni medici

Know-How -ul medical este, alaturi de componenta hoteliera, prima indatorire fata de pacient. Clinica se bucura de o recunoastere la nivel international datorita realizarilor medicale in domeniile medicinei interne, oncologiei, chirurgiei traumatologice, traumatologiei sportive, chirurgiei si ortopediei. Datorita colaborarii stranse cu clinicile universitare si cu specialisti de renume, in tratarea pacientilor se folosesc cele mai bune si moderne metode. Un management medical excelent este de asemenea, foarte important pentru optimizarea conditiilor de lucru a medicilor.

Fata de alte institutii medicale, Wiener Privatklinik se remarca prin flexibilitate, competenta in ingrijire si la nivel de management, si dotare moderna.

Our team

Prim. Dr. Walter Ebm
CEO, Managing Director
ebm@wpk.at

   

KommR Dipl. KH-Bw. Robert Nikolaus Winkler, MBA
CEO, Managing Director
winkler@wpk.at

   
Prim. Univ.-Prof. Dr. Rainer Kotz
Medical Director
kotz@wpk.at
   
Camel Kopty Prim. Dr. Camel Kopty
Head of the Internal Medicine Department
kopty@wpk.at
   
Andreas Kainz Prim. Dr. Andreas Kainz D.O.
Head of Physical Therapy
kainz@wpk.at
   
Dipl. KH-Bw. Peter Sloup
Administrative Director
sloup@wpk.at
   

PDir. Gabriele Giehser, MSc, MBA
Nursing Director
giehser@wpk.at

   

Alexandra Poszert, akad. KHM
Assistent to the Management Board / Office Management
poszert@wpk.at

   

Mag. (FH) Michael Schweinhammer
Head of Controlling and Purchasing
schweinhammer@wpk.at

   

Mag. Rudolf Keil
Controlling and Purchasing
keil@wpk.at

   

Josef Gullner, MSc
Head of Building Technology
gullner@wpk.at

   
  Ema Diea, EMBA
Head of International Relations / Marketing
diea@wpk.at
   

Mag. Tatjana Worster
International Relations
worster@wpk.at

   

Anja Pishun
International Relations
pishun@wpk.at

 

   

Hannes Peck
Corporate Communications
peck@wpk.at

   

Stefan Fruhwirth
Head of Financial Accounting
fruhwirth@wpk.at

   

Jutta Hauerstorfer, PM
Healthcare Management Assistance
and Process Management
hauerstorfer@wpk.at

   

Alexandra Prechtl, QM
Quality Management
Representation of Healthcare Management Assistance
prechtl@wpk.at